Powiatowy Szpital im. Władysława Biegańskiego w Iławie dnia 28 czerwca 2013 r. podpisał umowę o dofinansowanie projektu „Modernizacja Powiatowego Szpitala w Iławie V Etap – nowa jakość Oddziału Terapii Uzależnienia od Alkoholu” w ramach Osi Priorytetowej 3
 – „Infrastruktura społeczna” Regionalnego programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 – 2013

Czas realizacji projektu:

1. Rozpoczęcie realizacji: 2008-12-29
  2. Rozpoczęcie rzeczowe realizacji: 2014-02-28
  3. Zakończenie rzeczowe realizacji: 2014-11-28
  4. Zakończenie finansowe realizacji: 2014-12-30

Wartość projektu i wysokość dofinansowania z UE:

Wartość projektu: 624 535,31 zł

Środki europejskie (EFRR): 530 855,01 zł

Przedmiotem projektu jest dostosowanie Oddziału Terapii Uzależnienia od Alkoholu do potrzeb pacjentów oraz stworzenie najlepszych warunków terapii, gwarantujących pacjentom świadczenia na odpowiednim poziomie.

W skład inwestycji wchodzi:

• Remont oddziału,
  • Adaptacja pomieszczeń na sale terapeutyczne,
  • Stworzenie pracowni malarskiej,
  • Modernizacja wyposażenia Oddziału – dotyczy sprzętu niezbędnego do ulepszenia pracy terapeutycznej, sprzętu niezbędnego do ulepszenia warunków socjalno-bytowych pacjentów i personelu, sprzętu do rekreacji pacjentów.

Realizacja projektu w Powiatowym Szpitalu w Iławie poprzez wprowadzenie nowych technik terapeutycznych, wzbogaconych w o nowe zajęcia ruchowe i warsztatowe przyczyni się do podniesienia skuteczności prowadzonej terapii uzależnienia od alkoholu oraz zwiększenia jakości świadczonych usług rehabilitacyjnych. Stworzenie nowoczesnych warunków do rehabilitacji zwiększy szanse na równy dostęp do rynku pracy osób uzależnionych od alkoholu.

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013