Powiatowy Szpital im. Władysława Biegańskiego w Iławie

E-mail: kancelaria@szpital.ilawa.pl

Nocna i Świąteczna Opieka Zdrowotna: (89) 333 17 37, (89) 644 96 72

Opis poradni

Nocna i Świąteczna Opieka Zdrowotna (Ambulatorium) udziela świadczeń pacjentom z zakresu podstawowej opieki zdrowotnej w postaci konsultacji lekarskich i pielęgniarskich poza standardowymi godzinami pracy placówek medycznych POZ, czyli w dni powszednie od godziny 18:00 do 8:00 dnia następnego oraz całodobowo w weekendy, dni świąteczne i ustawowo wolne od pracy.

Pacjenci, osoby dorosłe oraz dzieci, mogą zgłosić się do Poradni Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej (Ambulatorium) w sytuacjach:

• nagłego zachorowania lub nagłego pogorszenia stanu zdrowia, gdy nie ma objawów sugerujących bezpośrednie zagrożenie życia lub istotnego uszczerbku zdrowia, a zastosowane środki domowe lub leki dostępne bez recepty nie przyniosły spodziewanej poprawy;
  • gdy zachodzi obawa, że oczekiwanie na otwarcie przychodni może znacząco niekorzystnie wpłynąć na stan zdrowia.

Pomoc medyczna udzielana jest bez skierowania.

Ponadto w zakresie działalności NŚOZ (Ambulatorium) pacjentom przysługują również zabiegi pielęgniarskie w ramach porady udzielonej przez lekarza POZ (np. zastrzyki) lub zabiegi wynikające z ciągłości leczenia.

Pacjent, który chce skorzystać z usług Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej powinien zabrać ze sobą:

• dokument tożsamości z numerem PESEL,
  • w przypadku dziecka: Książeczkę Zdrowia Dziecka i numer PESEL dziecka lub dokument tożsamości z numerem PESEL dziecka

Teleplatforma Pierwszego Kontaktu (TPK)

W sytuacjach nagłego zachorowania lub nagłego pogorszenia stanu zdrowia, pacjenci mogą skorzystać również z ogólnopolskiej Teleplatformy Pierwszego Kontaktu (TPK) dzwoniąc pod numer telefonu: 800 137 200 lub poprzez wypełnienie formularza on-line znajdującego się na stronie: https://dom.mz.gov.pl/nocna-swiateczna-opieka/form

Kontaktując się z TPK, pacjent otrzymuje poradę lekarską lub pielęgniarki/położnej w formie telekonsultacji. W ramach TPK oprócz porady medycznej pacjent może uzyskać również e–receptę, czy e–zwolnienie.

Konsultacje w ramach Teleplatformy Pierwszego Kontaktu (TPK) udzielane są w godzinach pracy Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej.

Harmonogram pracy

Całodobowo