Powiatowy Szpital im. Władysława Biegańskiego w Iławie

14-260 Lubawa, ul. Poznańska 6

Dane kontaktowe poradni:

Rejestracja odbywa się osobiście w Poradni lub telefonicznie

pod nr (89) 645-59-60

(czynna w godzinach pracy Poradni – patrz harmonogram poniżej)

E-mail: kancelaria@szpital.ilawa.pl

Opis poradni

W Poradni Chirurgii Ogólnej pacjenci otrzymują świadczenia z zakresu diagnostyki oraz leczenia schorzeń wymagających interwencji chirurgicznych. W Poradni prowadzone są ponadto porady lekarskie i konsultacje kwalifikacyjne przed zabiegami operacyjnymi, a także konsultacje kontrolne po zabiegach. Specjaliści każdorazowo informują pacjenta o specyfice danego schorzenia, koniecznych badaniach, planowanym przebiegu leczenia i zabiegach, jakie należy przeprowadzić.

W Poradni diagnozuje się oraz poddaje leczeniu m.in.: bóle w obrębie brzucha, schorzenia pęcherzyka i przewodu żółciowego, choroby trzustki, przepukliny, zmiany skórne (np. znamiona barwnikowe, tłuszczaki, kaszaki), choroby paznokci, urazy, oparzenia, odmrożenia i zakażenia skórne, które nie wymagają podjęcia leczenia szpitalnego. W ramach opieki ambulatoryjnej, pacjenci Poradni mogą liczyć na usuwanie drobnych zmian skórnych (np. brodawki, bliznowce, znamiona), zaopatrywanie ran, leczenie urazów tkanek miękkich, wykonanie specjalistycznej zmiany opatrunku czy pobranie materiału do badania histopatologicznego.

Rejestracja w Poradni Chirurgii Ogólnej (filia w Lubawie) – co jest wymagane:

• skierowanie do Poradni od lekarza rodzinnego lub lekarza specjalisty,
  • dokument tożsamości z numerem PESEL.

Harmonogram pracy

Sobota i niedziela