Powiatowy Szpital im. Władysława Biegańskiego w Iławie

Bryła „D” Szpitala, wejście od strony parkingu przy Pawilonie Psychiatrycznym

Dane kontaktowe poradni:

Rejestracja odbywa się osobiście w Poradni lub telefonicznie pod nr (89) 644-97-84

(czynna w godzinach pracy Poradni – patrz harmonogram poniżej)

E-mail: kancelaria@szpital.ilawa.pl

Opis poradni

Poradnia Gruźlicy i Chorób Płuc zajmuje się profilaktyką, diagnostyką i leczeniem chorób układu oddechowego. Diagnozuje i leczy schorzenia obturacyjne płuc, w tym astmę oskrzelową i POCHP, choroby infekcyjne, zapalenia płuc i śródmiąższowe choroby płuc oraz nowotwory układu oddechowego. Ponadto Poradnia sprawuje opiekę nad pacjentami z przewlekłymi chorobami płuc i oskrzeli, także po hospitalizacji. W Poradni diagnozuje się i leczy chorych z gruźlicą płucną i pozapłucną.

W przypadku pacjentów po przebytym COVID-19 prowadzona jest obserwacja w kierunku ewentualnych poważnych powikłań płucnych. Poradnia wykonuje badania czynnościowe płuc: badanie spirometryczne z próbą rozkurczową oraz diagnostykę uzupełniającą wykonując: RTG klatki piersiowej 2 projekcjach A-P i boczne, tomografię komputerową klatki piersiowej, EKG, badania laboratoryjne, pulsoksymetrię oraz testy alergiczne skórne.

Rejestracja w Poradni Gruźlicy i Chorób Płuc – co jest wymagane:

• skierowanie do Poradni od lekarza rodzinnego lub lekarza specjalisty,
  • dokument tożsamości z numerem PESEL

Harmonogram pracy

NIECZYNNE