Powiatowy Szpital im. Władysława Biegańskiego w Iławie

Pawilon Psychiatryczny, parter

Dane kontaktowe poradni:

Rejestracja odbywa się osobiście w Poradni lub telefonicznie

pod nr (89) 644-97-41

(od poniedziałku do czwartku w godz. 11:00-13:00)

E-mail: kancelaria@szpital.ilawa.pl

Specjalista Psychoterapii Uzależnień

Ewa Kacperska

Specjalista Psychoterapii Uzależnień

Lucyna Kaucz

Opis poradni

Poradnia Terapii Uzależnienia od Alkoholu i Współuzależnienia w Iławie przyjmuje pacjentów od poniedziałku do czwartku w godzinach 8.00 – 19.00, w piątki w godzinach 8.00-13.00. Leczenie osób uzależnionych odbywa się głównie w oparciu o terapię grupową, dodatkowym elementem są sesje indywidualne.

Rejestracja do Poradni może być osobista lub telefoniczna na nr (89) 644 97 41. Osoba zgłaszająca się do Poradni jest umawiana na konkretny termin, zazwyczaj są to dwa spotkania indywidualne. W tym czasie poznaje terapeutę, który diagnozuje i ustala plan terapii.

Pacjent zaczyna terapię od udziału w grupie podstawowej, która nie tylko pozwala zaadoptować się w nowej sytuacji, ale również poznać wiedzę na temat choroby, jej objawów, faz i odnieść ją do siebie. To również czas, w którym pacjent pracuje nad wzbudzaniem motywacji do dalszej pracy nad sobą. Ten etap terapii trwa od 4 do 5 miesięcy.
Po ukończeniu grupy podstawowej pacjent rozpoczyna pogłębiony etap terapii, który trwa od 7 do 8 miesięcy. W tym czasie pacjent uczęszcza na grupę dalszego trzeźwienia oraz ma możliwość skorzystania z sesji indywidualnych z terapeutą. Pełen cykl terapii obejmuje jeden rok. Ukończenie terapii nie oznacza zakończenia współpracy z Poradnią. Pacjenci mogą zgłaszać się na spotkania indywidualne do swojego terapeuty.

Terapię prowadzą oraz porad udzielają certyfikowane specjalistki psychoterapii uzależnień: Lucyna Kaucz i Ewa Kacperska.

W ofercie Poradni znajduje się również terapia dla osób pozostających w relacji z osobą uzależnioną (współuzależnienie) oraz tych, którzy wychowywali się w rodzinie z problemem alkoholowym (DDA). Terapia DDA realizowana jest w kontakcie indywidualnym, natomiast terapia współuzależnienia w kontakcie grupowym i indywidualnym.

Dodatkowo Poradnia oferuje pomoc osobom z innymi uzależnieniami, w tym np. z problemem hazardu.

Wprowadzamy także, jako element stały programu terapeutycznego, spotkania absolwenckie.

Rejestracja w Poradni Terapii Uzależnienia od Alkoholu i Współuzależnienia– co jest wymagane:

• dokument tożsamości z numerem PESEL

Harmonogram pracy

NIECZYNNE