Powiatowy Szpital im. Władysława Biegańskiego w Iławie

Punkt pielęgniarski: (89) 644-96-44

E-mail: kancelaria@szpital.ilawa.pl

dr n. med. Andrzej Czerniewski

specjalista anestezjologii i intensywnej terapii, specjalista medycyny ratunkowej

Pielęgniarka Oddziałowa Intensywnej Terapii

mgr Anna Bielska

specjalista pielęgniarstwa chirurgicznego oraz anestezjologicznego i intensywnej opieki

Pielęgniarka Oddziałowa Anestezjologii

Maria Leśniewska

specjalista pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej opieki

Opis oddziału

Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii zapewnia specjalistyczną opiekę pacjentom, którzy przyjmowani są w trybie pilnym z powodu stanu zagrożenia życia wywołanym m.in. przez ostrą niewydolność krążenia i oddychania, ciężkie zatrucia, zakażenia o ciężkim przebiegu czy sepsę.

W Oddziale prowadzone są czynności z zakresu intensywnej terapii dotyczące postępowań, mających za zadanie podtrzymywanie i stabilizację funkcji życiowych, resuscytacji – czynności, których celem jest przywrócenie funkcji życiowych, a także prowadzona jest wysokospecjalistyczna i kompleksowa opieka, w tym leczenie bólu, niezależnie od przyczyny jego powstania.

Oddział posiada 5-osobową salę intensywnego nadzoru, a także 1-osobową izolatkę. Każde stanowisko do intensywnej terapii wyposażone jest w nowoczesną oraz kompleksową aparaturę medyczną do bieżącego monitorowania i ratowania życia.

Ponadto specjaliści Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii zabezpieczają zabiegi chirurgiczne oraz procedury medyczne wymagające zastosowania znieczulenia, ściśle współpracując z personelem pozostałych oddziałów oraz komórek medycznych, aktywnie uczestnicząc w czynnościach przygotowania pacjentów do zabiegów operacyjnych. Koordynują procedurę znieczulania pacjentów na bloku operacyjnym oraz związaną z tym opiekę okołooperacyjną.

Najczęściej przeprowadzane procedury medyczne w Oddziale:

• znieczulanie ogólne i przewodowe,
  • podtrzymanie i stabilizowanie funkcji życiowych,
  • resuscytacja krążeniowo-oddechowa – przywracanie funkcji życiowych,
  • leczenie bólu,
  • współpraca z lekarzami innych oddziałów w leczeniu chorych.

Zasady odwiedzin pacjentów znajdują się w Regulaminie Odwiedzin Pacjentów: link do regulaminu.

Galeria oddziału