Powiatowy Szpital im. Władysława Biegańskiego w Iławie dnia 20 grudnia 2013 r. podpisał umowę o dofinansowanie projektu „ePacjent w Powiatowym Szpitalu w Iławie – budowa platformy do komunikacji – szpital” w ramach Osi  Priorytetowej 7 – „Promocja i ułatwienie dostępu do usług teleinformatycznych” Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia Mazury i Mazury na lata 2007-2013.

Czas realizacji projektu:

1. Rozpoczęcie realizacji: 2013-05-22
  2. Rozpoczęcie rzeczowe realizacji: 2014-02-28
  3. Zakończone rzeczowe realizacji: 2014-11-28
  4. Zakończenie finansowe realizacji: 2014-12-28

Wartość projektu i wysokość dofinansowania z UE:

Wartość projektu: 1 888 450,00 zł

Środki europejskie (EFRR): 1 605 182,50 zł

Przedmiotem projektu  jest rozbudowa istniejącej infrastruktury informatycznej oraz funkcjonalności  systemu informatycznego szpitala poprzez:

1. Wdrożenie modułów związanych z elektroniczną dokumentacją medyczną i gromadzeniem danych:
  • Elektroniczna dokumentacja szpitalna,
  • Cyfrowe archiwum medyczne,
  • Elektroniczny moduł rehabilitacji,
  • Elektroniczny moduł recept,
  • Elektroniczny moduł opieki pielęgniarskiej,
  • Import badań z nośników zewnętrznych,
  • Cyfrowa endoskopia.
  1. Wdrożenie rozwiązań służących komunikacji z pacjentem przez Internet oraz infokiosk:
  • Szpitalny portal www,
  • E-rejestracja,
  • E-wyniki,
  • Infokiosk
  1. Zakup sprzętu niezbędnego do pracy systemów i zapewnienia niezbędnej im funkcjonalności:
  • Wyposażenie serwerowni,
  • Komputery typu PC z oprogramowaniem,
  • Sprzęt sieciowy aktywny,
  • Monitor Kliniczny – Sala Operacyjna,
  • Kserokopiarka – Izba Przyjęć

W wyniku realizacji projektu nastąpi m.in.: skrócenie czasu oczekiwania na wynik badania diagnostycznego, możliwość szybkiej konsultacji medycznej z lekarzami ze szpitali specjalistycznych, umożliwienie natychmiastowego dostępu do pełnej informacji o stanie pacjenta i przebiegu jego leczenia, kontrola procesu leczenia.

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013