Wraz z nadejściem pięknych, słonecznych dni, przypominamy o tym, jak ważne jest dbanie o zdrowie podczas upałów. Oto kilka istotnych wskazówek oraz informacje na temat pierwszej pomocy, które mogą być przydatne, jeśli staniemy w obliczu ekstremalnych temperatur. Pamiętajmy, że opieka nad sobą i innymi jest kluczowa!

🌡️ Przede wszystkim, pamiętajmy o nawadnianiu organizmu. Wypijajmy odpowiednią ilość płynów, przede wszystkim wody. Unikajmy alkoholu i napojów zawierających dużą ilość kofeiny.

🏖️ Unikajmy bezpośredniego działania słońca w godzinach największego nasilenia – czyli od 10:00 do 16:00. Jeśli jednak musimy się przebywać na zewnątrz, zadbajmy o odpowiednią ochronę przeciwsłoneczną: nakrycie głowy, ubranie z długim rękawem, okulary przeciwsłoneczne i krem z filtrem.

🌊 Kiedy tylko możemy, korzystajmy z chłodzenia wodą – to doskonały sposób na obniżenie temperatury ciała. Baseny, jeziora czy morze – wybór jest szeroki!

🤝 Jeśli obserwujesz u siebie lub u innych objawy przegrzania, takie jak zawroty głowy, nudności, osłabienie, nudności czy skurcze, natychmiast przystąp do działania. Szukaj cienia, nawadniaj organizm, a jeśli objawy się nasilą – zwróć się po pomoc medyczną!

❗️Szczególnie narażone na działanie upałów są osoby starsze, dzieci, a także osoby cierpiące na przewlekłe choroby, np. sercowe czy układu oddechowego. Dlatego pamiętajmy o otaczających nas, byśmy mogli razem cieszyć się letnimi chwilami!

W razie potrzeby, nasz szpital stoi do Waszej dyspozycji. Działając odpowiedzialnie, możemy razem zapewnić sobie zdrowy i bezpieczny czas letnich upałów. ☀️👩‍⚕️👨‍⚕️

#ZdrowieWUpały #PierwszaPomoc #BezpieczneLato

Napisz do nas


  Zapoznałem(am) się z Polityką prywatności i wyrażam zgodę na otrzymywanie w formie telefonicznej i mailowej ofert, wizualizacji, informacji, materiałów, newsletterów.


  Zapoznałem(am) się z powyższą klauzulą informacyjną, Polityką prywatności i wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Powiatowy Szpital im. Wl. Bieganskiego w Iławie

  Szybki kontakt

  Izba Przyjęć

  tel. (89) 644 96 67

  Kancelaria Szpitala

  tel (89) 644 96 01

  Laboratorium Diagnostyczne

  tel (89) 644 97 04

  Nocna i Świąteczna Opieka Zdrowotna

  tel. (89)  333 17 37

  © 2023 Powiatowy Szpital im. Władysława Biegańskiego w Iławie. Wszelkie prawa zastrzeżone.

  Realizacja: virtualmedia.pl

  Informujemy, że wszystkie Twoje dane są chronione uwzględniając aktualne przepisy RODO. Korzystamy również z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Prawem Telekomunikacyjnym.

  Administrator Danych
  Polityka Prywatności
  Akceptuję

  Rejestracja
  tel. (89) 644 97 81


  Izba Przyjęć
  tel. (89) 644 96 67