To już kolejny sezon kiedy swoją służbę w Porcie Śródlądowym w Iławie pełni karetka wodna Powiatowego Szpitala w Iławie. Świadczeń medycznych udziela wysokowykwalifikowana kadra z dużym doświadczeniem, która posiada także uprawnienia stermotorzysty do kierowania statkiem wodnym.Dzięki pracy tego zespołu turyści oraz mieszkańcy powiatu iławskiego spędzający wolny czas nad brzegami Jezioraka są bezpieczni. W ubiegłym sezonie ratownicy 50 razy udzielali pomocy potrzebującym. Karetka wodna szybko i bezpiecznie dociera nawet w najbardziej odległe miejsca najdłuższego jeziora w Polsce, wszędzie tam, gdzie nie jest w stanie drogą dojechać samochodowy ambulans. Wielokrotnie przekonaliśmy się o potrzebie funkcjonowania wodnej karetki nie tylko na wodach Jezioraka, ale również w samym Porcie Iława. Kilka dni temu ratownicy udzielili skutecznej pomocy turyście, żeglarzowi, który odwiedził Port, a miał podejrzenie udaru. Na szczęście w tym przypadku wszystko skończyło się dobrze dzięki szybkiej reakcji medyków. 24-godzinna służba powoduje, że turyści nad Jeziorakiem mogą być bezpieczni przez całą dobę.

Dyżur karetki wodnej trwa przez cały letni sezon od 1 czerwca aż do 30 września. Na Warmii i Mazurach funkcjonuje 5 karetek obsługujących potrzebujących w Sztynorcie, w Giżycku, Rynie, Kamieniu (Mikołajki) oraz w Iławie nad Jeziorakiem. Zapraszamy serdecznie wszystkich nad nasze piękne, bezpieczne wody, apelując jednocześnie o mądrość i rozwagę podczas wypoczynku nad jeziorami Warmii i Mazur.

„Życie Powiatu Iławskiego” , lipiec 2023