„Zakup sprzętu medycznego i aparatury diagnostycznej dla Powiatowego Szpitala w Iławie – Etap I i II”
Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19
Powiatowy Szpital im. Władysława Biegańskiego w Iławie otrzymał dofinansowanie na realizację projektu pn. „Zakup sprzętu medycznego i aparatury diagnostycznej dla Powiatowego Szpitala w Iławie – Etap I i II”, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko- Mazurskiego na lata 2014-2020, Oś priorytetowa 13 Odporna i zdrowa gospodarka przyszłości, Działanie 13.2 Ochrona zdrowia.
Całkowity koszt projektu to 1 285 132,86 zł, natomiast kwota dofinansowania ze środków Unii Europejskiej przyznana przez Województwo Warmińsko-Mazurskie wynosi 1 007 182,12 zł.
Cel główny: „Wspieranie kryzysowych działań naprawczych w kontekście pandemii COVID-19 i jej skutków społecznych oraz przygotowanie do ekologicznej i cyfrowej odbudowy gospodarki zwiększającej jej odporność”.
Projekt dotyczy zakupu nowoczesnego sprzętu medycznego i aparatury diagnostycznej dla Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii, Oddziału Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej, Bloku Operacyjnego, Oddziału Neurologicznego, Oddziału Udarowego, Oddziału Chorób Wewnętrznych, Oddziału Rehabilitacyjnego, Oddziału Rehabilitacji Neurologicznej, Oddziału Rehabilitacji Kardiologicznej i Działu Fizjoterapii. Łącznie zaplanowano do zakupu 36 sztuk sprzętu, w tym m.in. aparaty USG, aparat RTG z ramieniem C, diatermia, defibrylator, szyny do ćwiczeń, system rehabilitacji funkcjonalnej z kontrolą równowagi oraz szereg sprzętu do rehabilitacji. Zaplanowane przedsięwzięcie jest odpowiedzią na wyzwania i potrzeby, które pojawiły się w regionie w wyniku wystąpienia pandemii wirusa Sars-Cov-2, umożliwi realizację działań naprawczych w kontekście pandemii i jej skutków, w tym prowadzenie diagnostyki i leczenia, rehabilitacji post-COVID- 19 oraz zapewni opiekę medyczną w sytuacji zagrożenia życia i zdrowia pacjentów. Założeniem projektu jest poprawa jakości i dostępności do świadczeń dla pacjentów zarówno w trakcie jak i już po przebytym zakażeniu COVID-19, ale również dla chorych ze schorzeniami których wzrost prognozuje się w następnych latach przy równoczesnym zminimalizowaniu możliwych przyszłych skutków choroby, zapewnienie dostępności i poprawy jakości leczenia pacjentów z urazami, chorobami wewnętrznymi i z chorobami neurologicznymi. Realizacja przedsięwzięcia wpłynie na zapobieganie niepełnosprawności poprzez wczesną i dokładną diagnostykę, wdrożenie leczenia i skutecznej rehabilitacji, co w rezultacie pozwoli zminimalizować negatywne skutki zakażenia SARS-CoV-2. Zaplanowane do zakupu poszczególne elementy projektu nawzajem się uzupełniają i przyczynią się do poprawy zdrowia mieszkańców regionu Warmii i Mazur.